KONST / Litografier / Färglitografi 13862031
nr 1386 2031
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige, växter. Signerad, numrerad 34/360, daterad -76. Motivet: 21x28, yttermått inklusive ram: 39x46 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 22 mars 2021
kl 18:27:24
700 kr
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
1.800 kr
1.900 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
22 mar
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson